MİT KPSS’SİZ İŞÇİ ALIMI MÜRACAAT EKRANI: MİT İşçi Başvurusu Nasıl Yapılır? MİT İşçi Alımı Müracaat Koşulları

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MİT işçi alımı duyurusu geldi. İş arayanların gündemine giren Ulusal İstihbarat Teşkilatı (MİT) KPSSsiz işçi alımı ayrıntıları açıklandı. Bünyesine en az lise mezunu olmak üzere ön lisans ve lisans mezun alımı yapacak olan MİT Başkanlığı 6 farklı unvan içi alıma çıktı. Pekala, MİT müracaat kuralları ne? MİT işçi alımı müracaat nasıl yapılır? İşte ayrıntılar..

MİT İŞÇİ ALIMI MÜRACAAT NASIL YAPILIR?

MİT KPSS’siz işçi alımı yapılacağını açıkladı. Takımına tekniker, İHA sistemleri pilotu, muhafaza ve emniyet memuru, istihbarat uzmanı, mühendis ve lisan uzmanı alımı yapacak olan MİT işçisi alımları başladı. Müracaat yapacak olan adayların aşağıdaki linke tıklayarak müracaatlarını tamamlaması gerekiyor.

MİT İŞÇİ ALIMI MÜRACAAT ŞARTLARI

Tekniker alımı: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 34 yaşını doldurmamış olmak, Üniversitelerin örgün eğitim veren meslek yüksekokullarının bilgisayar programcılığı, bilgisayar programlama, bilgisayar teknolojisi, bilgisayar teknolojileri ve bilişim sistemleri, bilgisayar teknolojileri ve idare, bilgisayar teknolojisi ve programlama, bilgisayar operatörlüğü, bilgisayar ve enformasyon sistemleri, elektronik teknolojisi, elektronik haberleşme teknolojisi, elektrik, internet ve ağ teknolojileri, bilgi idaresi, bilgi güvenliği teknolojisi, bilişim güvenliği teknolojisi, bilişim sistemleri ve teknolojileri, bilişim-yönetim, bilgisayar takviyeli tasarım ve animasyon, coğrafik bilgi sistemleri, çok boyutlu modelleme ve animasyon, grafik tasarım, denetim ve otomasyon teknolojisi, mekatronik, makine, taşınabilir teknolojileri, web tasarımı ve kodlama, uçak teknolojisi, insansız hava aracı teknolojisi ve operatörlüğü ön lisans mezunu olmak gerekiyor.

İha Sistemleri Pilotu alımı: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 34 yaşını doldurmamış olmak, bilgisayar, yazılım, bilişim sistemleri, elektrik, elektronik, elektrik-elektronik, elektronik ve haberleşme, makine, mekatronik, harita, geomatik, uçak, uzay, denetim ve otomasyon, meteoroloji mühendisliği lisans, havacılık elektrik ve elektroniği, uçak bakım ve tamir, uçak gövde ve motor bakımı, uçak elektrik ve elektroniği lisans programlarının birinden mezun olmak gerekiyor.

Koruma ve Emniyet Memuru alımı: T.C. vatandaşı olmak, erkeklerde rastgele önlisans mezunu olmak kuralıyla 26 yaşını doldurmamış olmak, lisans programlarının rastgele birinden mezun olmak koşuluyla 29 yaşını doldurmamış olmak; bayanlarda 29 yaşını doldurmamış olmak, Vücut Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu yahut Spor Bilimleri Fakültesinin rastgele bir kısmından mezun olmak gerekiyor.

İstihbarat Uzmanı alımı: T.C. vatandaşı olmak, 35 yaşını doldurmamış olmak, lisans programlarının rastgele birinden mezun olmak gerekiyor.

Mühendis alımı: T.C. vatandaşı olmak, 34 yaşını doldurmamış olmak, Bilgisayar, elektronik, elektrik-elektronik, elektronik ve haberleşme, matematik yahut fizik mühendisliği lisans mezunu olmak gerekiyor.

Dil Uzmanı alımı: T.C. vatandaşı olmak, 40 yaşını doldurmamış olmak, İngilizce, Fransızca, Almanca lisanları için, üniversitelerin ilgili lisanda mütercim ve tercümanlık, dilbilim, çeviribilim, edebiyat yahut öğretmenlik örgün lisans programlarının birinden mezun olmak; İspanyolca, İtalyanca ve Hollandaca lisanları için, üniversitelerin en az 4 yıllık örgün eğitim veren lisans programlarının rastgele birinden mezun olmak; Öbür yabancı lisanlar için en az lise yahut dengi okul mezunu olmak gerekiyor.

MİT İŞÇİ ALIMI MÜRACAAT EKRANI İÇİN TIKLAYIN

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
MİT KPSS’SİZ İŞÇİ ALIMI MÜRACAAT EKRANI: MİT İşçi Başvurusu Nasıl Yapılır? MİT İşçi Alımı Müracaat Koşulları

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Benn.com.tr ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!