Gambiyalı Bakan ve Ticeret Elçisine Türkiye’de Sıhhat Hizmeti

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık turizmi; insanların sağlıkla ilgili hizmet almaları için yaşadıkları ülkeden başka bir ülkeye gitmesini söz ediyor. Sağlık hizmetleri ve sağlık teknolojisinin gelişmiş olmasından kaynaklı olarak dünyanın çeşitli ülkeleri tercih edilirken, Türkiye son yıllarda sağlık hizmetleri alanında büyük başarılara imza atarak gelişmiş ülkelere rakip hale geldi.

Türkiye; iklimi, denizi, kumsalları, termal kaynakları, Thalassoterapi yani deniz suyunun bir tedavi şekli olarak kullanılması imkanları, ormanları, yaylaları yanında ulaşım kolaylığı sayesinde medikal turizm ve alternatif sağlık turizmi için ülkü bölgeler ortasında yerini aldı. Türkiye, dünyanın dört bir yanından çok sayıda hastanın tedavi merkezi haline geldi. Find Doctor in Turkey Sağlık Turizmi Kurucu Ortağı ve Türkiye Sağlık Turizmi Derneği Temsilcisi Özlem Özkulak, sağlık turizmi elçisi olarak Türkiye’nin Sağlık Turizmi için önemli çalışmalara imza atıklarını söyledi.

Genel Tarama İçin Türkiye’ye Geldiler 

Uluslararası yüzlerce hastaya Türkiye’de sağlık hizmeti alma ve tedavi olma fırsatı sunan Özlem Özkulak, Gambiya Çevre ve İklim Değişikliği Bakanı Rohey John Manjang ve UGİF Memleketler arası Genç Girişimciler Federasyonu Gambiya temsilcisi, Ticaret Elçisi Fatou Jallow Senghore’un tedavi için Türkiye’yi Türk tabip ve hastanelerini tercih ettiğini açıkladı. Gambiya Çevre ve İklim Değişikliği Bakanı Rohey John Manjang ve UGİF Memleketler arası Genç Girişimciler Federasyonu Gambiya temsilcisi, Ticaret Elçisi Fatou Jallow Senghore’un genel checkup için Türkiye’ye geldiği belirtildi. İstanbul, Bayrampaşa’da özel bir hastanede muayene ve analizleri yapılan Fatou Jallow Senghore’nin göz tedavisi için ve Rohey John Manjang’ın da kimi tedavileri için bu hastanede randevu oluşturulduğu belirtildi.

Türk Hastanesi İstiyoruz

Gambiya Çevre ve İklim Değişikliği Bakanı Rohey John Manjang ve UGİF Milletlerarası Genç Girişimciler Federasyonu Gambiya temsilcisi, Ticaret Elçisi Fatou Jallow Senghore aldıkları sağlık hizmetinden memnun olduklarını söyledi. Türkiye’ye birinci kere geldiğini söz eden Gambiya Çevre ve İklim Değişikliği Bakanı Rohey
John Manjang, aldığı sağlık hizmetinden çok mutlu olduğunu ve birebir kalitede hizmet veren bir Türk hastanesinin ülkesinde olmasını çok istediğini belirtti.
Tedavi planı için tekrar geleceklerini söz eden UGİF Milletlerarası Genç Girişimciler Federasyonu Gambiya temsilcisi, Ticaret Elçisi Fatou Jallow Senghore ise gözü ile ilgili önerilen tedaviyi ülkemizde tamamlamaya karar verdiğini kaydetti.

Sağlık Turizmi İsmine Bir Çok Projeye İmza Attık

Türkiye’nin sağlık Turizmi karnesini yükseltmeye devam edeceklerini tabir eden Find Doctor in Turkey Sağlık Turizmi Kurucu Ortağı ve Türkiye Sağlık Turizmi Derneği Temsilcisi Özlem Özkulak, “Find Doctor in Turkey kurucu ortağıyım 6 yıldır faaliyetteyiz. Markamızla hekim ve hastanelerimizi dünyada tanıtan bir platform hayata geçirdik. Sağlık turizmi ismine birçok projeye imza attık. Türkiye’de birinci obezite fuarını yaptık. Tıpkı vakitte Türkiye Sağlık Turizmi Derneği temsilcisiyim. Derneğimizin faaliyetleriyle ülkemizi birçok ülkede sağlık turizmi alanında tanıttık ve tanıtmaya devam ediyoruz. Özel yahut devlet kanadında sorumlu olan memleketler arası sağlık yetkililerine, gerek ülkemize davet ederek, gerekse o ülkelere giderek ülkemizin sağlık kapasitesini anlatıyoruz. Başta İzmir, İstanbul olmak üzere, kimi vilayetlerimizdeki hastanelerimizi sağlık turizmi kapsamında memleketler arası alanda uzman olduklarının duyurulmasında önemli çalışmalar yaptık ve yapmaya devam ediyoruz.” Dedi.

Çözüm Ortaklığı 

Find Doctor in Turkey ve Türkiye Sağlık Turizmi Derneği olarak yaptıkları çalışmalar için sağlık turizmi sektöründe yer alan paydaş ve iş ortağından, sağlık turizminin başarısına katkılarına dair birçok olumlu bildiri aldıklarını kaydeden Özlem Özkulak, “Tecrübemizle yüzlerce milletlerarası hastamızın ülkemizde sunulan kaliteli sağlık hizmetlerinden ve tedavilerinden faydalanmalarını sağladık. Türkiye’de sağlık turizmi çerçevesinde konuk ettiğimiz herkesin konutunda hissetmesini sağladık. Bu nedenle sağlık turizminin milletlerarası markası haline geldik. Medikal turizm alanında faaliyet gösteren firmamız (Türkiye’de Hekim Bul), ülkenin birçoğu milletlerarası akreditasyona sahip yüksek kaliteli sağlık tesislerine hastaların hastaneye yatışlarını kolaylaştırmaktadır. Türkiye’de onurlu misafirperverliğimiz ve özel ilgimizle sağlık turizminde en kaliteli ve en düzgün yolları uygun maliyetlerle sunuyoruz. Öncelikle; Ameliyat dışı zayıflık, Mide balonu ve botoks, Saç ekimi, Estetik, Diş tedavileri, Transplantasyon, Onkoloji, Göz tedavileri, Tüp bebek üzere alanlar başta olmak üzere Türkiye’deki en güzel hekimi bizimle bulmak, en kaliteli sağlık hizmetine ulaşmak bizimle mümkün. Biz en düzgün hastane ve en güzel hekimler ile çözüm ortaklığı yapıyoruz” dedi. (BSHA – Bilim ve Sıhhat Haber Ajansı) 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Gambiyalı Bakan ve Ticeret Elçisine Türkiye’de Sıhhat Hizmeti

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Benn.com.tr ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!