EÜ Sıhhat Bilimleri Enstitüsü “ORPHEUS Etiketi” Almaya Hak Kazandı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

EÜ Sıhhat Bilimleri Enstitüsü “ORPHEUS Etiketi” Almaya Hak Kazandı

Ege Üniversitesi Sıhhat Bilimleri Enstitüsünün doktora eğitimi kalitesinin Avrupa standartlarında olduğu tescil edildi.

Programlarının yüzde 75’ini akredite ederek eğitim öğretim ve araştırma geliştirme altyapısını dünya ölçeğine taşıyan Ege Üniversitesi, lisans ve lisansüstü programlarının kalitesini memleketler arası standartlarda olduğunu belgelendirmeye devam ediyor. Bu kapsamda milletlerarası akreditasyon çalışmalarını sürdüren Ege Üniversitesi Sıhhat Bilimleri Enstitüsü, Avrupa’da biyotıp ve sıhhat bilimlerinde yürütülen doktora eğitiminde temel standartları ve en düzgün uygulamaları geliştirmeyi ve yaygınlaştırmayı hedefleyen, doktora programlarından mezun olanların sahip olacakları yeterliliklerin standartlarını yükseltmeyi amaçlayan ORPHEUS tertibi etiketini almaya layık görüldü.

EÜ Sıhhat Bilimleri Enstitüsü “ORPHEUS Etiketi” Almaya Hak Kazandı

Ege Üniversitesi Sıhhat Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Funda Yılmaz Barbet ve enstitü idaresi, Rektör Prof. Dr. Necdet Budak’ı makamında ziyaret ederek, doktora eğitimi kalitesinin Avrupa standartlarında olduğunu belgeleyen  ‘ORPHEUS Etiketi Belgesi’ni takdim etti.

EÜ’den Yasa Dışı Tütün Kullanım Yaygınlığının Tespitine Yönelik Proje

Ege Üniversitesinde başlattıkları kalite ve akreditasyon seferberliğinin devam ettiğini vurgulayan Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Göreve başladığımız birinci andan itibaren akreditasyon ve kalite kavramını ekosistemimizde bir kültür haline getirmek,  programlarımızı tescillemek için değerli çalışmalar yürütüyoruz. Eğitim–öğretimden araştırma ve geliştirmeye tüm hizmetlerde milletlerarası kalite standartlarına ulaşmak, akademik ünitelerimizin akreditasyonunu sağlamak üzere başarılı çalışmalara imza atıyoruz. Programlarımızı akredite ederek kalite standartlarımızı milletlerarası seviyeye taşıyoruz” diye konuştu.

Tüm akademik ünitelerde kalite çalışmalarının aralıksız sürdürüldüğünü tabir eden Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Üniversitemizin markasının en kıymetli gücünü oluşturan sıhhat temalı akademik üniteleri;  lisans ve lisansüstü eğitimleri, uzman akademik takımları, donanımlı laboratuvar altyapıları ile dünyada referans gösterilen akademik kurumlar ortasında yer alıyor.  Ülkemizin sıhhat eğitiminde öncü fakültesi olan Tıp Fakültemiz; Tıp Eğitimi Programlarını Kıymetlendirme ve Akreditasyon Derneği tarafından Türkiye’de üçüncü kere akredite edilen 8 fakülte ortasında yer alıyor. 25 Anabilim Kolumuz Uzmanlık Eğitimi Akreditasyonuna alarak uzmanlık eğitimlerinin kalitesini tescillediler.  Birebir biçimde Diş Hekimliği Fakültemiz, Eczacılık Fakültemiz de kaliteli eğitimi, klinik uygulamaları, son yıllarda gerçekleştirdiği akademik ve bilimsel çalışmalarla ve kaliteleriyle memleketler arası standartlarda olduklarını belgelendirdiler. Artık de Üniversitemiz Sıhhat Bilimleri Enstitüsü çatısı altında sürdürülen doktora programlarının niteliğinin memleketler arası standartlarda olduğu tescil edildi. Başta Enstitü Müdürümüz Prof. Dr. Funda Yılmaz Barbet olmak üzere emeği geçen mensuplarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

EÜ Sıhhat Bilimleri Enstitüsü “ORPHEUS Etiketi” Almaya Hak Kazandı

Ege Üniversitesi Sıhhat Bilimleri Enstitüsünün ORPHEUS Etiketi süreci konusunda bilgi veren Prof. Dr. Funda Yılmaz Barbet, “Doktoranın milletlerarası bir derece olduğunu lakin ülkeler ortasında doktora programlarının içeriği ve doktora tezinin düzeyinin değişkenlik gösterebildiğini vurgulayarak, memleketler arası kabul gören kaliteli doktora eğitimi verebilmek gayesine ulaşmanın bir yolu olarak ORPHEUS Etiketini Sayın Rektör Hocamızın da gaye göstermesi ile süreci Nisan 2023’te başlattık. Özdeğerlendirme Anketinin kabulü akabinde ikinci kademe olan yerinde ziyaret Ekim 2023’te gerçekleşti. Etiketi 5 yıllığına almaya hak kazandık. Sıhhat Bilimleri Enstitümüzün program içeriği ve çıktılarının memleketler arası standartlarda olmasının ülkeler ortasında akademisyen hareketliliğinin arttığı günümüzde üniversitemizin milletlerarasılaşma ve araştırma üniversitesi niteliklerine direkt hizmet edecektir. Bu süreçte vizyoner liderliği ve her etaptaki takviyesi içi Sayın Rektörümüz başta olmak üzere üniversitemizin ve enstitümüzün idari işçisine, enstitümüzün ORPHEUS Komitesi Üyelerine, tüm akademisyenlerimize ve görüşmelere katılan öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi. (BSHA-Bilim Ve Sıhhat Haber Ajansı)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
EÜ Sıhhat Bilimleri Enstitüsü “ORPHEUS Etiketi” Almaya Hak Kazandı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Benn.com.tr ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!