Cumhur İttifakından İnegöl’de Gövde Gösterisi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhur İttifakı Bursa ve İnegöl takımları, Orhaniye Mahallesi Büyük Vatandaş Buluşmasında İnegöllülerle kucaklaştı. Yüzlerce vatandaşın meydanı doldurduğu mitingde, Bursa Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş ve İnegöl Belediye Lideri Alper Taban’a İnegöllüler sevgi gösterisinde bulundu.

İnegöl’de her seçim öncesi siyasi bir gelenek halini alan Orhaniye Mahallesi Mitingi, Pazartesi akşamı Cumhur İttifakının Bursa ve İnegöl takımlarının iştirakiyle büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi. Orhaniye Mahallesi Büyük Vatandaş Buluşmasına; AK Parti Genel Başkanvekili Efkan Ala Efkan Ala, AK Parti Bursa Milletvekilleri Mustafa Varank ve Ayhan Salman, Bursa Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş, İnegöl Belediye Lideri Alper Taban, AK Parti Bursa Vilayet Lideri Davut Gürkan, MHP Vilayet Lider Vekili Sertaç Yurdacan, AK Parti İnegöl İlçe Lideri Mustafa Durmuş ve MHP İnegöl İlçe Lideri Uğur Bayram katıldı. Yüzlerce İnegöllünün meydanı doldurduğu mitingde, Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş ile İnegöl Belediye Lideri Alper Taban’a karşı adeta sevgi seli yaşandı.

“TARLADA DA İZİMİZ VAR, HARMANDA DA YÜZÜMÜZ VAR”

Coşkulu kalabalığın ortasında meşaleler ve bayraklarla süslenen meydandan yürüyerek sahneye çıkan Cumhur İttifakı takımları, alkışlarla karşılandı. Burada vatandaşlara seslenen İnegöl Belediye Lideri Alper Taban, “Böylesine hoş bir karşılama için hepinize teşekkür ediyorum. Ne vakit Orhaniye Mahallemize gelsek, bizleri en hoş formda karşılayıp bağrınıza bastınız. Artık önümüzde çok değerli bir seçim var. Biliyorsunuz ben 5 yıldır etkin olarak misyon yapan bir kardeşinizim, Bursa’da da Alinur Aktaş Liderimiz. Allah nasip etti, bir 5 yıl daha yolumuza devam etmek istiyoruz. Dersimize çalıştık. Bu çorbada tuzumuz var. Derler ya tarlada izi olmayanın harmanda yüzü olmaz diye. Elhamdülillah tarlada da izimiz var, harmanda da yüzümüz var. Bu aziz milletin başını öne eğdirecek hiçbir işin içinde bulunmadık. Bir tek kederimiz oldu, hizmet etmek. Bugüne kadar çok hoş projeler hayata geçirdik. Kesinlikle eksik ve aksaklarımız da vardır. Ancak evvel cenabı Allah’ın müsaadesi, sonrasında sizlerin dua ve takviyeleriyle biz yolumuza devam etmek istiyoruz. Ben bugüne kadar verdiğiniz dayanaklardan ötürü teşekkür ediyorum” dedi.

“1 NİSAN SABAHI OTOBAN ÜZERE BİR YOLDA İLERLEYECEĞİZ”

Bursa Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş ise “Bu emaneti bana 3 sefer İnegöl’de, 1 defa de Bursa’da verdiniz. Sağ olsun büyüklerimiz, başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere tekrar Bursa Büyükşehir Cumhur İttifakı Adayı olarak layık gördüler. Bu bir emanettir. Bu emaneti taşımanın sorumluluğu ve kararlılığı içerisindeyiz. Deneyimimiz var, bilgi birikimimiz var. Sıkıntı bir 5 sene geçirdik. İçinde pandeminin olduğu, zelzelelerin, sellerin, yangınların olduğu güç bir 5 seneyi geçtik. İnşallah artık önümüzde 4-4,5 sene seçim yok. Nasip olursa 31 Mart akşamı güçlü bir biçimde yolumuza devam edersek 1 Nisan sabahı otoban üzere bir yolda ilerleyeceğiz” diye konuştu.

“DAHA YAPACAK ÇOK İŞİMİZ VAR”

Konuşmasında yeni yatırımların muştusunu de veren Aktaş, “Biz Bursa’yla yattık, Bursa’yla kalktık. İnegöl’le yattık, İnegöl’le kalktık. Sanki bir caddeyi, bir sokağı daha düzeltir miyiz onun hesabını yaptık. Alt yapıyla alakalı kıymetli çalışmalar yaptık. Devam eden çalışmalarımız var. Seçimden sonra süratlice başlayıp onları da tamamlayacağız. Ondan sonra da üst yapıda kıymetli işlere imza atacağız. Burada Gençlik Merkezi açtık, Ana Kucağı açtık, yenilerini açmamız lazım. Daha yapacağımız çok iş var” tabirlerinde bulundu.

“BU MEYDAN HER VAKİT BİZE SAHİP ÇIKTI”

AK Parti Bursa Milletvekili Ayhan Salman da “Bu meydan her daim bize sahip çıktı. Her vakit Orhaniye Mahallesinde bu meydana geldiğimizde ancak Cumhurbaşkanımız için lakin Belediye Liderlerimiz için siz bizi bağrınıza bastınız. Allah sizlerden razı olsun” dedi.

“22 YILDIR HİZMET VE ESER SİYASETİ YAPTIK”

AK Parti Vilayet Lideri Davut Gürkan, kalabalık vatandaşlara hitaben kısa bir selamlama yaptı. Gürkan, “22 yıldan beri biz iktidar partisi olarak hizmet ve eser siyaseti yaptık. Hizmet ve eserlerimizle vatandaşımızın gönlünü kazanmaya çalıştık. Bundan sonra da bu türlü olacak. Alinur Aktaş Liderimiz ve Alper Taban Liderimiz hizmet kervanında çok hoş hizmetler yaptılar. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. 28 Mart Perşembe günü Gökdere meydanında Cumhurbaşkanımızı karşılayacağız. Bu coşkuyu oraya da bekliyoruz” halinde konuştu.

“BİZ PROJELERLE, YATIRIMLARLA GELECEĞİZ”

Sanayi ve Teknoloji Eski Bakanı, AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Varank ise İnegöllülerden takviye isteyerek şöyle konuştu: “CHP’nin Genel Lideri Bursa’ya geldi, Orhaniye Mahallesi kadar kalabalık toplayamadı. Bir tane mega projeleri varmış, Alinur Aktaş’ı değiştirmek. Artık CHP’nin Genel Lideri istedi diye İnegöllü Alinur Aktaş’tan vazgeçer mi? Bu CHP’liler İnegöllü Belediye Liderimiz Alinur Aktaş’ı neden istemiyorlar biliyor musunuz? CHP’li belediyeler cadde, sokak isimleri verirken neden daima bu milletin bedelleriyle arbedeli, başörtüsüne düşman isimleri veriyor. Biz Bursa’dayız neden Osmangazi’nin, Orhangazi’nin, Buyruk Sultan’ın ismi bir sokağa, caddeye verilmiyor. İşte bunun için mega projeleri Alinur Aktaş’ı değiştirmek. Biz biliyoruz ki İnegöl’ün etrafında fitne çıkarmak isteyenlere, İnegöllü kardeşlerimiz yol vermez. Onlar sizin üzere düşünen, sizin ortanızdan çıkan Lidere karşılar. Sıkıntıları sizin değerlerinizle. Düne kadar bizimle birlikte olanlar, bugün diğer yollara girdiler. Koltuğu verince âlâ, koltuk altından gidince ben oynamıyorum diyorlar. Makamları olunca ben Recep Tayyip Erdoğan’ın neferiyim diyenler koltuk altlarından gidince çabucak diğer yollara sapıyorlar. Biz pazara kadar değil mezara kadar Recep Tayyip Erdoğan’ın ardındayız. Onun davasının ardındayız. Bir evvelki seçimde bizimle bir arada hareket edip artık farklı yollara sapanlar ne istiyorlar biliyor musunuz? Onların tek sıkıntısı var, kaybettirmek. Onların kazanma üzere bir bahtı yok. Yüzde 10 oy alamazsanız meclis üyesi bile çıkarma bahtınız yok. Onlar kazanmak için yola çıkmadılar. Onlar kaybettirmek için yola çıktılar. Siyaset kazanmak için yapılır. Kazanacaksın. İlçene, kentine, ülkene, milletine kazandıracaksın ancak onların kaygısı ne? Biz bu AK Parti’ye, Cumhur İttifakı’na nasıl kaybettiririz? Sakın onlara yüz vermeyin. Senin x partisine verdiğin oy, Cumhuriyet Halk Partisine gidiyor. Biz projelerle, yatırımlarla geleceğiz. Kâfi ki siz ardımızda durun.”

“TÜRKİYE YÜZYILI VİZYONUYLA UYUMLU KARDEŞLERİMİZLE YOLA DEVAM EDECEĞİZ”

Son olarak konuşma yapan AK Parti Genel Başkanvekili ve Bursa Milletvekili Efkan Ala da “Aziz bir gecedeyiz. Ramazan ayınızı tebrik ediyorum. Biz kurulduğu günden beri AK Parti içerisinde vazife yapanlar, misyon üstlenenler, ona takviye verenler başta Cumhurbaşkanımız ve takımı o kadar işler başardık ki… Lakin geriye baktığımızda sahiden başörtü yasağının kaldırılmasının tutun Ayasofya’nın açılmasına kadar inanılmaz muvaffakiyetler elde ettik. Önümüze baktığımızda da alacağımız o kadar ara var ki. Bu aziz ramazan gecesinde anlatmaya kalksak vakit yetmez. Marmaray’ı mı köprüleri mi otobanları mı bahsedelim fakat bunları geçiyorum. Amacımız ne? Yani varmak istediğimiz gaye ne? Güçlü, müreffeh, kalkınmış ve dünyanın en gelişmiş 10 ülkesi ortasına giren bir Türkiye istiyoruz. Türkiye amacımızı koyduk. Bir arada oraya götüreceğiz. Cumhur İttifakı olarak maksadımız bu. Onun için Türkiye Cumhuriyeti’nin ikinci yüzyılını biz Türkiye Yüzyılı olarak tanımladık. Dedik ki bu yüzyıl Türkiye Yüzyılı olacak. Ne demek? Dünyanın en güçlü 10 ülkesi ortasına Türkiye’yi sokacağız. Zira buna mecburuz. Balkanlar bunu bekliyor, Kafkaslar bunu bekliyor, Orta Doğu bunu bekliyor. Bunu yapmak zorundayız. O vakit ne yapacağız. Türkiye Yüzyılı vizyonuyla uyumlu, inanmış, onun takımı olan kardeşlerimizle yola devam edeceğiz. İnegöl’de Alper Taban, Bursa Büyükşehir’de Alinur Aktaş… Türkiye’yi biz gayelerine taşıyacağız” sözlerinde bulundu.

Konuşmalar sonrası kalabalığa karanfil dağıtan Cumhur İttifakı takımları, büyük bir coşku ve alkışlarla meydandan ayrıldı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Cumhur İttifakından İnegöl’de Gövde Gösterisi

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Benn.com.tr ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!