Büyükşehire ‘Bayraklı Kent Hastanesi Ulaşım Sıkıntısını Çözün’ Daveti

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bayraklı Kent Hastanesi Ulaşım Düğümü çözülemedi. Demokratik Sıhhat Sen Genel Lideri Togan Demircan,  İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne tahlil için davette bulundu.

Çağrımız İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Bayraklı Kent Hastanesi Tedarikçi Firmasına yönelik bir açıklama yapan Demokratik Sıhhat Sen Genel Lideri Togan Demircan, “Kısa bir mühlet evvel hizmete açılan İzmir Kent Hastanesinin bugün yaklaşık bin altı yüz yatak, on bir bin poliklinik ve yaklaşık bin beş yüz acil servis sayısına ulaştığını biliyoruz. Bin altı yüz yatak demek refakatçisi ile birlikte üç bin iki yüz, on bir bin poliklinik hasta sayısını en az bir refakatçi ile değerlendirdiğimizde yirmi iki bin, bin beş yüz acil müracaatının da refakatçisi ile üç bin kişi olarak kabul edebiliriz, artısı var eksisi yok. Bu vasati sayı yalnızca hizmet almak için gelen hasta ve yakını sayısı. Bu sıhhat üssünde bugün dört bin üç yüz sıhhat çalışanı sayısını da hesaba kattığımızda Anadolu’nun birçok ilçesinden fazla bir sayı ortaya çıkıyor. Dört bin üç yüz demişken, hastane hizmete açılmadan evvel “personel yok nasıl açacaklar” diyen ve her şeye “istemezük” mantığı ile yaklaşan kesite de bu bir yanıt olsun. Demek ki Devlet aciz değilmiş, hiçbir kurum kapatılmadan kent hastanesine dört bin üç yüz işçi istihdam edebiliyormuş. Emeği geçenlerden Allah razı olsun” dedi. 

Demokratik Sıhhat Sen Genel Lideri Togan Demircan, Bayraklı Kent Hastanesi hakkında kıymetli açıklamalarda bulundu.

Her Vatandaşın Özel Arabası Yok !

Demircan, kelamlarına şöyle devam etti, “Şehir hastanesi hizmete açılmadan evvel ulaşım ile ilgili çağrılarımız olmuştu. Vakit zaman asansör, teleferik üzere ulaşım metotları ile hastaneye ulaşımın sağlanacağı tarafında Büyükşehir Belediyesi açıklamalarını işitmiştik. Bunun olamayacağını da biliyorduk. Sıhhat Müdürlüğü yetkilileri ile Büyükşehir ulaşım hizmetleri yetkililerinin görüşmeleri ile birtakım bölgelerden kent hastanesine ek seferler düzenlendi fakat bu kâfi değil. Sağlam bir vatandaş toplu taşıma ile İzmir’in merkezi sayılabilecek Karabağlar ilçesinden iki saatte kent hastanesine gittiğini tabir ediyor, hasta ve kıst imkânla kent hastanesine gitmek isteyen bir vatandaş açısından düşünmek dahi istemiyorum. On beş dakika da Üçkuyular metro istasyonundan Bornova metro istasyonuna ulaşıp, yirmi dakika aktarma otobüsünün hareketini beklemenin izahı yoktur herhalde. Her vatandaşın ve her sıhhat çalışanının özel arabası olmadığını düşündüğümüzde ve İzmir’in her noktasından çalışanların toplu taşıma ile ulaşım sağlamaya çalıştıklarını düşündüğümüzde hizmet alan kadar hizmet veren içinde koşulların güç olduğunu görüyoruz. Arkadaşlarımızın güçlerinin büyük kısmı hastaneye ulaşmaya çalışırken tükeniyor” 

Bayraklı Kent Hastanesi’ne Ulaşım Konforunun Sağlanmasını Bekliyoruz

“Büyükşehir Belediyesinin seçim öncesi yarım elma gönül alma metodu dışında kalıcı bir tahlil üretmesini bekliyoruz. Covid devrinde Büyükşehir Belediyesi tarafından sıhhat çalışanlarına sağlanan servis hizmeti üzere merkezi bölgelere fiyatı karşılığında seferler düzenlenebilir. Bu hizmeti başta hastalarımız ve sıhhat çalışanlarımız olmak üzere tüm kesitlerin hizmetine sunabileceğinize olan inancımız tamdır, kâfi ki isteyelim. Yerel idarenin, İzmir halkı ve İzmir sıhhat çalışanlarının bu devasa sıhhat kompleksine ulaşım konforlarını sağlamasını bekliyoruz. Bunun dışında hasta taşıma, paklık,yemek v.b. üzere hizmetler ilgili firma tarafından sağlanıyor. Büyük bir özveri ile yürütülen sıhhat hizmetlerinin sunumunda firmanın hastane içerisinde yeni açılan üniteler için işçi tedarikini yapması gerekiyor. Yeni açılan üniteye bir diğer ünitede misyon yapan işçi joker üzere kullanılmak suretiyle anlık tahlillerle hizmet verme isteği başta Bakanlığımız ve İzmir Sıhhat Müdürlüğümüz ile fedakâr sıhhat çalışanlarımızın önüne takoz koymaktan öteki bir şey değildir. Tedarikçi firma yetkilileri İzmir Sıhhat Müdürlüğü ve Kent Hastanesi İdarelerine karşı her manada hassas olmak ve operasyonel  suratlarına ayak uydurmak zorundadır” (BSHA – Bilim ve Sıhhat Haber Ajansı) 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Büyükşehire ‘Bayraklı Kent Hastanesi Ulaşım Sıkıntısını Çözün’ Daveti

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Benn.com.tr ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!